Zagraj w nowoczesnym kasynie online
Nie było wiadomo w jakim terminie wnioski zostaną rozpatrzone i czy uzyskają akceptację. W czerwcu uczelnia otrzymała dobre informacje – o przyznaniu środków na remont akademika w wysokości ponad 21 mln. Innowacyjność tego wynalazku polega na zdolności kapsułek polimerowych do selektywnego transportu leków do obszarów dotkniętych nowotworem, minimalizując przy tym niepożądane działania toksyczne na zdrowe tkanki. Proces ten umożliwia zwiększenie lokalnego stężenia leku w obszarze guza, co prowadzi do zwiększonej skuteczności terapeutycznej oraz zmniejszenia efektów ubocznych. Takie kontrolowane uwalnianie może przyczynić się do optymalizacji terapii i poprawy efektywności leczenia.
Eksperci Politechniki na Targach TRAKO – największym wydarzeniu branży kolejowej w Polsce
- Obecnie koło rozpoczęło pracę nad projektem zajmującym się stworzeniem inteligentnego sterowania turbiną Archimedesa.
- Celem współpracy jest też wymiana wiedzy i doświadczeń branżowych, wykonywanie badań i ekspertyz, a także wsparcie możliwości organizacji praktyk studenckich, staży i wizyt studyjnych.
- Katarzyna Hodor, prof. PK z Katedry Architektury Krajobrazu WA PK.
- Zakres przedmiotowy odnosić będzie się do analizy kompozycji danego obiektu.
- Projekt realizowany był w ramach programu Top Young 100 we współpracy z firmą Żabka Polska Sp.
- Dzięki Big Data takie badania, jak te, które prowadzimy na Politechnice Krakowskiej na potrzeby miast, będą wykonywane znacznie częściej, taniej i mniejszym nakładem pracy i czasu.
ASTOR to spółka, która dostarcza nowoczesne technologie z zakresu systemów IT dla przemysłu, automatyki przemysłowej i robotyki już od 35 lat. Firma dzieli się także swoją wiedzą biznesową i techniczną. Od wielu lat jest partnerem Politechniki Krakowskiej. Swoje osiągnięcia spółka ASTOR celebrowała podczas jubileuszowej gali 35-lecia, która odbyła się w Operze Krakowskiej. Podczas uroczystości zostały także wręczone jubileuszowe nagrody w kilku kategoriach. Jerzy Sładek, Dziekan Wydziału Mechanicznego PK oraz mgr inż.
Studenci i doktoranci z Politechniki mierzą wysoko. Opracowali opatrunek hydrożelowy dla astronautów
Dzięki temu sam proces będzie jeszcze bardziej ekonomiczny – zdradza prof. Katarzyna Matras-Postołek. Pasjonaci zarządzania łańcuchem dostaw, przedstawiciele uczelni oraz świata biznesu po raz kolejny spotkali się na konferencji pt. „AI Empowering People for Success in Education and Business”, która odbyła się 17 kwietnia 2024 r. Na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Konferencja rozpoczęła siódmą edycję programu Top Young 100 – rocznego programu rozwojowego dla najlepszych studentów logistyki i kierunków pokrewnych. W tym gronie obecni są reprezentanci Politechniki Krakowskiej.
Wyniki osiągnięte przez nich podczas zimowej sesji egzaminacyjnej stanowiły jeden z warunków w staraniu się o nagrodę pieniężną pn. Grono laureatów wyniosło aż 120 osób ze wszystkich wydziałów PK. Znane są wyniki „Builder Ranking Education for the Future”. W tym roku bezkonkurencyjne okazały się wydziały z Politechniki Krakowskiej – Wydział Architektury oraz Wydział Inżynierii Lądowej.
Współpracował z uczelniami zagranicznymi m.in. Od przyznanych kategorii naukowych zależą uprawnienia do prowadzenia studiów, szkół doktorskich, nadawania stopni i tytułów oraz plinko ball kwota subwencji, które jednostki naukowe otrzymują z budżetu państwa. Dla PK znakomity wynik ewaluacji oznacza, że we wszystkich dyscyplinach, uczelnia ma prawo m.in. Do nadawania stopni doktora i doktora habilitowanego (przedłużenie uprawnień dla 7 dyscyplin oraz nabycie uprawnień przez najmłodszą na PK – informatykę techniczną i telekomunikację), prowadzenia kształcenia na studiach i w ramach Szkoły Doktorskiej.